11 C
Kyiv
12/05/2021

Незалежні експерти з комітету призначень в наглядові ради припиняють роботу

Потрібно прочитати

Гривня продовжує впевнено зміцнюватися до долара

Національний банк зміцнив офіційний курс гривні до долара на 4 копійки, встановивши його на 13 травня...

Тарута заявляє про новий суд з колишніми партнерами по корпорації ІСД

Співзасновник "Індустріального союзу Донбасу" Сергій Тарута заявляє, що двоє інших співзасновників корпорації Олег Мкртчан і Віталій...

В Україні побудують найбільший в Європі завод з виробництва гірськолижного спорядження

У Вінниці розпочинається будівництво найбільшого в Європі заводу з виробництва гірськолижного спорядження. Про це йдеться...

Тарута: Я їздив до Росії, сам того не знаючи

Співзасновник корпорації "Індустріальний союз Донбасу" Сергій Тарута давав свідчення російським слідчим органам в Росії, будучи впевненим,...

Члени комітету з вибору наглядових рад, припиняють роботу в Україні до тих пір, поки не буде ясності щодо плану дій з реформи корпоративного управління. 

Про це повідомляється в листі, який є в розпорядженні ЕП.

Лист адресований прем’єр міністру Денису Шмигалю, міністру економіки Ігорю Петрашку і міністру фінансів Сергію Марченку. 

У повідомленні вказується, що члени Комітету з призначень припиняють свою участь до тих пір, поки не буде ясності щодо плану дій з реформи корпоративного управління і чіткого зобов’язання уряду поважати інститути корпоративного управління як акціонера державних підприємств і покладатися на них.

“На жаль, останнім часом було багато прикладів, коли практика корпоративного управління замінювалася дискреційними рішеннями уряду. Це підриває довгострокові вигоди, очікувані від реформи корпоративного управління. Це також ставить під сумнів цінність роботи Комітету з призначень за вибором незалежних професійних членів наглядової ради з бездоганною чесністю”, – заявляється в повідомленні.

Також вказується, що поліпшення корпоративного управління на державних підприємствах України було однією з реформ країни.  

А ключовим елементом реформи корпоративного управління є створення незалежних наглядових рад з більшістю голосів.

“Переглянутий процес висунення кандидатур, представлений в 2018 році, був довгоочікуваним кроком в цьому напрямку, і ми були раді підтримати його і взяти участь в якості спостерігачів без права голосу”, – наголошується в повідомленні. 

У 2015 році почалася реформа корпоративного управління, метою було отримання держкомпаніями політичного імунітету, а топ-менеджери повинні були призначатися на ринкову зарплату через конкурс і співбесіду з наглядовою радою У 2016 році Рада прийняла законом, який передбачає, що члени наглядової ради становитимуть незалежні експерти. Серед них: Джейсон Пеллмар, Маттео Патронів, Йоста Люнгман, Марчін Свенчицький. 

Незалежні наглядові ради працюють на таких підприємствах: “Нафтогаз”, “Укрзалізниця”, “Укренерго”, “Укрпошта”. 

Також повідомляється, що для функціонування управління механізмів в державних підприємствах, потрібно доповнювати незалежність наглядових рад прозорим і стабільним механізмом підзвітності. 

“Слід поважати незалежність і незалежність від ДП, і слід покладатися на процес забезпечення підзвітності при оцінці ефективності ДП і їх структур управління”, – вказується в листі. 

Нагадуємо: 

Міжнародні партнери України звернулися до Києва через звільнення керівництва “Нафтогазу”. 

Раніше посли G7 застерегли від політичного втручання в управління “Нафтогазом”. 

28 квітня на засіданні загальних зборів акціонерів компанії НАК “Нафтогаз України” Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК “Нафтогаз України” у зв’язку з незадовільною роботою і збитками

Уряд закликали звільнити весь топ-менеджмент УЗ і наглядову раду.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали “УП. Кляті питання” та “УП. Off the record”


Джерело

Останні новини

“Ти не бог, ти гнида”: у школи в Казані з’явився стихійний меморіал у зв’язку з масовим розстрілом

За кілька днів до бійні підліток у своєму Telegram-каналі називав себе "богом".У школи №175 в Казані, де вранці 11 травня 19-річний Ільназ Галявієв убив...

Лещенко прокоментував виступ своєї дружини DJ Nastia в Москві: “вона популяризує Україну”

Лещенко заявив, що цей виступ став "підтримкою людей, які є прямими жертвами режиму" президента РФ Путіна.Екс-нардеп і член наглядової ради Укрзалізниці Сергій Лещенко вперше...