4 C
Kyiv
19/04/2021

Освітянин чи псевдонауковець – експерт про плагіат в роботах Шкарлета

Потрібно прочитати

Вчені створили датчик, який реагує на небезпечний перебіг Covid-19

Фахівці з Університету Техасу в Далласі (США) розробили датчик поту, який діє як система раннього попередження про наближення "цитокінового шторму" при...

Спікери з TikTok, Netflix і Google розкажуть, як бізнесу вийти на міжнародний рівень

14 травня о 10:30 підприємці та топменеджери глобальних компаній зберуться на безкоштовній онлайн-конференції PM GO:...

У Facebook та Instagram можна буде заховати лайки

Соцмережі Facebook та Instagram почали тестувати нову функцію. Ідеться про приховування вподобань до своїх дописів. Користувачі зможуть самостійно вибрати, приховувати вподобання...

Можна згинати й розтягувати: представили оригінальний смартфон

Китайська компанія TCL представила унікальний смартфон Fold'n'Roll. Він має 2 способи збільшення площі дисплея: згинання...

У вересні 2020 року Комітет з питань етики Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти виявив плагіат у роботах міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета. У свою чергу окружний адміністративний суд Києва визнав, що такі дії НАЗЯВО є незаконними.

“Кількість псевдонауковців в Україні сягає 99,9 відсотка. Найчастіше дисертації та інші види робіт пишуть на замовлення. Якщо міністр освіти України або крутий бізнесмен захищає докторську дисертацію, то на 99,9 відсотка це куплена робота. Суспільство з цим давно змирилося. В Україні вважають нормальним явищем купити собі кандидатську або докторську роботу. Багато разів натрапляв на джерела, які використовували мої ідеї. Це є нормою для нашого суспільства. Чужа інтелектуальна власність в Україні нічого не варта”, – розповідає Gazeta.ua заслужений вчитель України та редактор порталу “Освітня політика” Віктор Громовий.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет вважає, що на деякий час Комітет з питань етики НАЗЯВО “перетворився на інструмент маніпуляцій”. Він переконаний, що рішення про наявність чи відсутність плагіату в роботах українських вчених “має ухвалюватися виключно в межах чинного законодавства, уповноваженими структурами і тільки на підставі доведених фактів”.

“Як правило, вина не тих людей, які захищали роботи. Винні ті, хто їх створював. Зрозуміло, що ці роботи виконували на замовлення. Не може міністр освіти і науки України, перебуваючи на своїй посаді, писати багатотомні праці. У нього на це фізично немає часу. Може бути так, що виконавцю не доплатили, тому він виконував роботу неретельно. В основному запозичують ідеї з російськомовних джерел. Потім виявляється, що це запозичення взагалі з англомовних джерел. Сергій Шкарлет не є винятком у таких випадках”, – додає Віктор Громовий.

Кримінальну відповідальність за плагіат передбачено ст. 176 Кримінального кодексу України. За такий вид порушення передбачили штраф від 2400 до 17000 грн. Найчастіше у випадку використання плагіату винну особу притягують до цивільної відповідальності.


Джерело

Останні новини